Засідання Студентського наукового гуртка при кафедрі іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва

6 жовтня 2022 року відбулося засідання Студентського наукового гуртка при кафедрі іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва. Захід був присвячений видатним поліглотам минулого і сучасності та мав на меті мотивувати здобувачів вищої освіти до більш сумлінного вивчення іноземних мов. З презентацій, підготовлених студентками 4 курсу групи О-19 Ельвірою Мірзагаєвою та Оксаною Бабіч,  учасники зустрічі почерпнули для себе багато цікавої та пізнавальної інформації. Наприклад, те, що пророк Магомет володів усіма мовами світу, а в арсеналі губернатора Гонконгу Джона Боурінга було понад 200 (!) мов. Цей абсолютний мовний рекорд і досі ніхто у світі не зміг перевершити. Першим же вітчизняним поліглотом вважається син князя Ярослава Мудрого Всеволод, який розмовляв п’ятьма іноземними мовами. Не можна не пишатися і нашими видатними харків’янами, зокрема, мандрівним філософом Григорієм Сковородою, який володів 14 мовами, та випускником Харківського університету Андрієм Білецьким, який знав близько 90 мов. Дуже корисними для студентів стали поради поліглотів щодо ефективного та швидкого опанування іноземних мов, які проаналізував та узагальнив керівник гуртка, професор кафедри Шумський Олександр Леонідович. Наприкінці засідання члени наукового гуртка та гості висловили щиру подяку й побажання і надалі проводити такі інформаційно насичені та педагогічно цінні для студентської молоді заходи.